Подпись: Сьогодення ставить перед дорослими,  нові, важливі завдання і  нажаль це стосується безпеки наших дітей.
Захистити дитину, попередити або зменшити негативний вплив небезпечних подій — це спільна мета педагогів та батьків .
Дана брошура створена для дорослих. У  рубриці “РОЗМОВИ ПРО ВАЖЛИВЕ” підготовлено матеріали, як поводити себе батькам аби зберегти спокій та підготувати дитину до екстрених ситуацій.

У ситуації напруги та невизначеності, коли немає впевненості у  майбутньому, діти страждають найбільше. Нижче наведено кілька загальних правил для батьків, які варто дотримуватися, особливо у даний час.

ПОІНФОРМОВАНИЙ — ОЗБРОЄНИЙ

Це золоте правило у будь-яких ситуаціях.  Обізнаність  про небезпеку, екстрені ситуації та дії в таких випадках надасть вам впевненості та позбавить паніки. Такого типу інформацію ви можете отримати на підприємстві, якому працюєте, на курсах підготовки або особисто шукаючи інформацію.

УВАГА ЕМОЦІЯМ

Стежте за власним емоційним станом адже тривога, роздратованість, страх, сльози легко переходять від дорослого до дитини. Ваш спокій та впевненість — це запорука дитячого спокою та психічного здоров'я. Намагайтеся  контролювати свої емоції або ж шукайте підтримки у близьких людях. За необхідності звертайтеся до спеціаліста.

ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА

Дитина постійно, прямо чи опосередковано, отримує різноманітну інформацію про небезпеку, військові дії тощо. Обмежити її від цього дуже важко, а от зменшити негативний вплив — можливо. Що для цього потрібно: 1) зменшити потік непотрібної інформації; 2) пояснити незрозуміле.

ЧАС ДЛЯ ЄДНОСТІ

Позиція близьких дорослих має бути простою та зрозумілою без перегинів та фанатизму. Уся сім'я повинна згуртуватися і більше часу проводити разом. Спільне дозвілля, веселі ігри та забави, свіже повітря знизить відчуття напруги у дітей.

ЗАПИТАННЯ—ВІДПОВІДЬ

Звичайно вам не уникнути дитячих запитань. Щиро та відверто відповідайте. Нехтування розмовою з дитиною обернеться зародком тривоги. Ваші відповіді мають бути чіткими та впевненими, голос рівним, без тремтіння. Якщо ви сумніваєтесь чи просто не знаєте відповіді, варто визнати, що є речі яких ви зараз самі не розумієте. Не слід нервувати, якщо запитання повторюватимуться і вам слід буде знову і знову пояснювати усе. Для дитини це є важливим підкріпленням.

ІНДИВІДУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ

Зважайте на вік та індивідуальні особливості дитини. Чим старша дитина, тим більше інформації ви можете розповісти. З найменшими дітками краще погратися і відпрацювати необхідне поводження. Якщо ваша дитина чутлива, емоційна — дозуйте негативну інформацію і завершуйте розмову завжди на позитиві.

ПОВАЖАЙ

Будьте готові вислухати і підтримати дитину адже вона як і ви переживає. Обов'язково запевніть, що усе буде добре і з вами і з близькими. Часто діти турбуються про долю матері, батька чи брата. Переконайте дитину, що ви обережні і зможете впоратись із ситуацією самостійно.

ОБІЙМАЙ

Для дитини важливо відчувати емоційну підтримку. Тому не соромтеся обійматися, тулитися, погладжувати  адже тілесний контакт для дитини — це відчуття  безпеки і захищеності.

 

Подпись: Підготуватися заздалегідь...